נכסים בתל אביב

דירות למכירה בתל אביב

967s

דירות יוקרה בתל אביב

דירות להשכרה בתל אביב

1036s

דירות יוקרה בתל אביב

מגרשים למכירה בתל אביב

1128s

מגרשי נדלן בתל אביב

וילות למכירה בתל אביב

1772s

וילות יוקרה בתל אביב

וילות להשכרה בתל אביב

4700s

וילות בתל אביב

פנטאוז למכירה בתל אביב

7526s

פנטאוז יוקרה בתל אביב


תל אביב


תל אביב-יפו היא עיר במחוז דן. תל אביב היא העיר המרכזית בגוש דן והעיר השנייה בגודל אוכלוסייתה בישראל. תל אביב היא העיר היהודית הראשונה שהקימה התנועה הציונית מחוץ ליישוב הישן, ולכן זכתה לכינוי "העיר העברית הראשונה". היא מטרופולין המהווה את מרכז הכלכלה, התרבות והמסחר של ישראל. שוכנים בה מרכזי המערכת הבנקאית של ישראל, מחנה הקריה, הבורסה לניירות ערך, שגרירויות ונציגויות בינלאומיות וגם מערכות העיתונים הגדולים בארץ. בעיר חיים כ-391,300 תושבים ובולטת בה תופעת היוממות הגדולה בישראל - כמחצית מהעובדים בתל אביב גרים מחוץ לה. ראש העירייה כיום הוא רון חולדאי.

תל אביב-יפו שוכנת לחוף הים התיכון על אדמת כורכר, בגובה 30 מטר בממוצע מעל פני הים. בשטחה זורמים נחל הירקון ונחל איילון. תל אביב-יפו גובלת ממערב בים התיכון; מדרום בערים בת ים וחולון; ממזרח בערים רמת גן, גבעתיים, בני ברק ופתח תקווה; ומצפון בערים רמת השרון והרצליה.

ההתפתחות האורבנית של העיר תל אביב החלה עם ייסוד מספר שכונות יהודיות מחוץ ליפו והמשך צמיחה כעיר מאז ייסוד אחוזת בית בשנת 1909. במהלך כמאה ועשרים השנים שלה, התאפיינה הבנייה במספר סגנונות אדריכליים וגישות אורבניסטיות, הניכרים בה עד היום. כמרכז התרבותי והכלכלי של ישראל הן בתקופת היישוב והן בתקופת המדינה, הייתה האדריכלות בתל אביב החלוצה במובנים רבים באדריכלות הישראלית.